Weź udział w konkursie „Ja i mój dom w inteligentnej sieci energetycznej“. Poznaj bliżej temat inteligentnych sieci energetycznych w Polsce i działanie mikroinstalacji OZE. Dowiedz się, jak obniżyć rachunki za prąd i zgarnij nagrody. Do wygrania tablety i gry edukacyjne od Domu z Energią. Włącz się do zabawy!
Konkurs „Ja i mój dom w inteligentnej sieci energetycznej“ skierowany jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych, począwszy od najmłodszych odbiorców energii elektrycznej, a kończąc na ich rodzicach. Jego celem jest zachęcenie społeczeństwa, indywidualnych odbiorców energii elektrycznej do nauki właściwego zarządzania energią z poszanowaniem środowiska naturalnego, przybliżenie idei prosumenta oraz inteligentnych sieci energetycznych.
– Pragniemy rozbudzić pasje poznawcze, zwiększyć zainteresowanie naukami technicznymi, szczególnie związanymi z energetyką oraz mikroinstalacjami, a także podnieść poziom świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa. Dodatkowo chcemy zachęcić uczestników konkursu do poszukiwania informacji na temat inteligentnych sieci energetycznych oraz sposobów ich wdrożenia. Istotnym elementem jest nauka oszczędzania prądu poprzez zastosowanie odpowiednich rozwiązań oraz zmianę codziennych nawyków korzystania z energii elektrycznej – opowiada organizator.

Zadaniem uczestników jest nadesłanie pracy konkursowej w terminie od 1 października do 1 grudnia 2014. Organizatorzy przygotowali zadania w trzech kategoriach wiekowych: do 12 lat, od 13 do 20 lat oraz od 21 lat. Aby pomóc w zrozumieniu tematu inteligentnych sieci energetycznych oraz przygotowaniu się do zadania udostępniono również pomoce edukacyjne. Nagrodami w konkursie są tablety oraz gry edukacyjne.

Wszystkie informacje nt. konkursu „Ja i mój dom w inteligentnej sieci energetycznej“, regulamin i opis zadań znajdują się na stronie www.konkurs.domzenergia.pl

Zachęcamy do zgłębiania tematu inteligentnych sieci energetycznych oraz udziału w konkursie.

(portal oze.pl)